Skip to main content

podujatie Blue Dot COMIN
Jóga pre deti 🧘‍♂️

2024-06-07-comin-joga-pre-deti
Kategória:
šport a zdravie
Date
28. jún 2024 10:00 - 11:00
Miesto konania:
Centrum voľného času DOMINO, 36/63, Štefánikova trieda, Staré Mesto, Nitra, okres Nitra, Nitriansky kraj, Západné Slovensko, 949 01, Slovensko

Podujatie je vhodné pre cudzincov aj Slovákov. Podujatie je vhodné len pre deti.

Joga pre deti.

Organizátor podujatia a viac informácií: Blue Dot COMIN a Slovenská humanitná rada - kontaktné miesto pre cudzincov

Joga je pre deti veľmi vhodná a užitočná z niekoľkých dôvodov. Tu je niekoľko výhod, ktoré môže jógová prax priniesť:

  1. Menej stresu a úzkosti: Školské programy založené na joge sa ukázali ako účinné pri zvládaní stresu a úzkosti. Deti, ktoré pravidelne cvičia jógu, majú lepšiu reguláciu emócií a zlepšené sebavedomie. Prax jógy im pomáha zvládať depresiu a každodenné stresy, napríklad spôsobené nadmerným sledovaním médií.
  2. Zlepšená koncentrácia a pozornosť: Jóga pomáha deťom lepšie sa sústrediť. Štúdia ukázala, že deti, ktoré mali problémy so sústredením, mali po jóge zlepšenú pozornosť. Učitelia tiež poznamenali, že deti cvičenie považovali za príjemné.
  3. Zvýšená flexibilita, sila a rovnováha: Deti, ktoré cvičia jógu, dosahujú zlepšenia v motorických schopnostiach. Pravidelná prax zvyšuje flexibilitu, silu a rovnováhu. Okrem toho sa pozitívne prejavuje aj na ich sociálnom správaní.
  4. Psychologické výhody: Jóga a mindfulness majú pre deti aj psychologické výhody. Pomáha zlepšiť koncentráciu, pamäť, sebavedomie, akademický výkon a správanie v triede. Môže dokonca znížiť úzkosť a stres u detí.

Ak máte malého jogína doma, môžete ho povzbudiť, aby sa zapojil do jednoduchých cvikov jógy. Je to skvelý spôsob, ako položiť základy pre šťastnejší a zdravší život. 🧘‍♂️🌟
 
 

podujatie je organizované od 26.4.2024

 
 

Všetky termíny:

  • Od 21. jún 2024 10:00 do 28. jún 2024 11:00
    piatok
top