Skip to main content

Práca dobrovoľníkov v COMINe bola ocenená 🙏❤️

| COMIN

V sobotu, 17. septembra 2022 sa v parku pod Borinou na sídlisku Klokočina organizovalo podujatie Aby ľudia ľuďom pomáhali 2022. V oficiálnej časti Nitrianska komunitná nadácia, za prítomnosti primátora mesta Nitra Mareka Hattasa, konateľa spoločnosti Cora Geo, pána Ladislava Habiňáka a predsedkyne Správnej rady NKN Danky Gundovej, odovzdala grantové šeky trom mimovládnym organizáciám, ktoré aktívne pomáhajú v riešení krízovej situácie spojenej s odídencami z Ukrajiny, ktorí hľadajú útočisko pred vojnou v našom meste. Ide o mimovládne organizácie OZ Mareena, Centrum pre rodinu – Nitra a Diecézna charita Nitra.

Ocenenie malým darom od mesta Nitra dostali aj dobrovoľníci z nášho komunitného centra COMIN, ktoré sa stalo prvotným kontaktom pre cudzincov prichádzajúcich do Nitry a ktoré poskytuje odídencom neoceniteľné služby v oblasti sociálno-právneho poradenstva, terénnych služieb, ale aj programov sociálnej inklúzie.

Centrum COMIN si nevie predstaviť svoju prácu bez aktívnej pomoci dobrovoľníkov, ktorí v rámci svojho voľného času centru venovali stovky hodín, preto je určite na mieste poďakovať sa im“, hovorí Ivona Fraňová, poradkyňa pre zahraničné vzťahy a spoluprácu na MSÚ v Nitre. 

pozrite si niekoľko fotografií z podujatia

top