Skip to main content

IOM pravidelne informuje o našich spoločných aktivitách

| IOM

IOM - Medzinárodná organizácia pre migráciu

Náš partner IOM pravidelne informuje o našich spoločných aktivitách týkajúcich sa predovšetkým materiálnej pomoci pre odídencov z Ukrajiny, ktorí sa rozhodli zostať v Nitre. Prečítajte si, čo píšu v najnovšom informačnom liste o našich aktivitách v Nitre.

Kontaktné miesto pre cudzincov Nitre pomáha odídencom z Ukrajiny s hygienickými vecami, balíčkami a oblečením

Kontaktné miesto pre cudzincov COMIN je centrum pre cudzincov v Nitrianskom kraji, ktoré denne vybaví viac ako 50 ľudí, ktorí utiekli pred vojnou z Ukrajiny.
Centrum pomáha pri starostlivosti o deti prevažne utečeniek, ktoré si chcú nájsť prácu alebo vybaviť administratívne záležitosti a potrebujú bezpečný priestor, kde môžu svoje dieťa nechať na pár hodín kvôli pracovnému pohovoru alebo návšteve štátnych inštitúcií.

Dňa 8. augusta 2022 IOM doručila do ich dočasného skladu v Nitre 1000 hygienických súprav pre ženy, deti a mužov. Okrem toho IOM odovzdala dar 1 600 papúč. Vďaka darom IOM môže centrum zabezpečiť každodennú starostlivosť o tieto ženy, deti a ďalších ľudí v núdzi.

IOM pokračuje v poskytovaní humanitárnej pomoci tomuto centru v Nitre. Dňa 16. augusta 2022 IOM dodala 7 paliet s oblečením, ktoré boli vyložené za pomoci zamestnancov mesta Nitra a ukrajinských dobrovoľníkov v dočasnom sklade v Nitre. Humanitárna pomoc v oblečení pozostávala zo 4000 tričiek pre deti, 350 dámskych tričiek, 100 pánskych tričiek, 200 kusov pánskej spodnej bielizne, 1000 kusov dámskej športovej podprsenky, 4000 ponožiek pre deti a 4500 ponožiek pre dospelých.

Stiahnite si celý informačný list

stiahnuť tu

top